Zgjedhjet e 14 majit, Berisha takohet sot me kandidatët e dalë nga Primaret

1547550368 Seliablu

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha prej kohësh ka nisur nga përgatitjet për zgjedhjet lokale të 14 majit, që do të mbahen vitin që vjen.

Pak ditë nga mbajtja e Primareve, Berisha do të takohet sot me 55 kandidatët për kryetarë bashkie të PD-së, që kanë dalë nga votimet përmes këtij procesi.

Gazetari Osman Stafa raporton për BalkanWeb se takimi në fjalë do të mbahet në selinë blu në orën 13:00.

Kujtojmë se 4 bashki PD ia ka lënë aleatëve të saj, ndërsa bëhet fjalë për Pustecin, Finiqin, Dropullin dhe Himarën. Ndërkohë, në Malësinë e Madhe (nuk u zhvilluan primaret dhe Fushe Arrez, janë shtyrë zgjedhjet në një date tjetër pasi rezultati doli balotazh.

Arena e Lajmit

Zgjedhjet e 14 majit, Berisha takohet sot me kandidatët e dalë nga Primaret

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook