Tensionet në Veri, kryeministrja Brnabiç: Situata në Kosovë, e vështirë. Durimit të serbëve po i vjen fundi, ndërkombëtarët…

Serbi

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiç ka folur për tensionet në Veri të Kosovës.

Ajo ka deklaruar se durimit të serbëve po i vjen fundi, ndërsa i ka bërë thirrje partnerëve ndërkombëtare që të tregojnë mirëkuptim për problemet e tyre.

“E vetmja gjë që duan serbët në Kosovë është respektimi i sundimit të ligjit dhe garantimi i të drejtave të njeriut për të gjithë dhe të drejtat themelore të njeriut. Nëse dikush do të arrestohet, duhet të dihet pse, që familja ta dijë arsyen, ta dinë se ku është personi i arrestuar, nëse është mirë, a ka marrë mjekim nëse merr ndonjë terapi, dhe jo se njerëzit arrestohen dhe keqtrajtohen vetëm pse janë serbë”, ka thënë ajo.

Arena e Lajmit

Tensionet në Veri, kryeministrja Brnabiç: Situata në Kosovë, e vështirë. Durimit të serbëve po i vjen fundi, ndërkombëtarët…

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook