U arratis pak para se të shkonte në gjykatë, aventura e të burgosurit shqiptar zgjat vetëm…1 orë

Image

Një i burgosur shqiptar, i cili po shoqërohej nga policia për në gjykatë, është arratisur në Brescia. Pavarësisht tentativës së tij, kjo gjë nuk e ka çuar larg, por është arrestuar.

Mediat italiane raportojnë se arrestimi i tij ndodhi në zonën e Parco Gallo, më pak se një orë pas arratisjes së tij.

Nuk është hera e parë që një episod i ngjashëm, pasi një ngjarje e tillë ndodhi me një tregtar droge 30-vjeçar nga Afrika e Veriut. Akoma më e bujshme ishte arratisja në shkurt 2019 e Marius Marmuras, i burgosuri që iku nga parkingu i pasmë i godinës për të kaluar më pas shinat e kryqëzimit hekurudhor të qytetit, që kufizohet pikërisht me Palagiustizia.

Marmuras u kap përsëri natën pas arratisjes.
Arena e Lajmit

U arratis pak para se të shkonte në gjykatë, aventura e të burgosurit shqiptar zgjat vetëm…1 orë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook