MOTO GP/ Banjaja fiton sërish, italiani rihap garën për titull me kampionin e botës në fuqi

Françesko Banjaja ka rritur një tjetër sukses në garën e sotme të Çmimit të Madh të Misanos.

banjaja

Italiani siguroi fitoren e katërt radhazi duke shkurtuar në 30 pikë diferencën me kryesuesin e kampionatit dhe kampionin e botës në fuqi Fabio Kuartararo.

Banjaja realizoi një garë perfekte duke arritur të ruaj kryesimin deri në xhiron e fundit gjë që i siguroi një tjetër fitore.

RENDITJA:

23424

Arena e Lajmit          


MOTO GP/ Banjaja fiton sërish, italiani rihap garën për titull me kampionin e botës në fuqi

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook