Katër gola të shënuar, Uzuni lider te Granada/ Ylli shqiptar merr vlerësimin e rëndësishën në kampionat

Myrto Uzuni është duke kaluar një moment mjaft të mirë në La Liga 2 me fanellën e Granadës. Sulmuesi i Kombëtares realizoi 4 gola në ndeshjet e muajit gusht, teksa së fundmi është shpallur lojtari më i mirë i muajit në kampionat.

uzuni

Uzuni së bashku me Kajehon janë lider te skuadra e Granadës, që synon rikthimin sa më të shpejtë në elitën e futbollit spanjoll. Me këtë trofe motivues të marrë së fundmi, beratasi synon të hedhë hapa të tjerë të rëndësishëm në karrierën e tij.

Futbolli i Kombëtares ishte autori i një prej golave në fitoren 2-0 ndaj Racing Santander si dhe shënoi hat-trick në fitoren 3-0 të Granadës ndaj Villarreal B.

Arena e Lajmit

 


Katër gola të shënuar, Uzuni lider te Granada/ Ylli shqiptar merr vlerësimin e rëndësishën në kampionat

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook