E KRYER/ Ish-lojtari i Interit të Tripletës zbarkon në Itali, gati firma për pankinën e klubit të Serisë A (FOTO)

Tiago Mota është gati që të nisë një aventurë të re në karrierën e tij.

TIAGO MOTA

Ish-fituesi i Tripletës me Interin ka zbarkuar në Itali, teksa do të firmosë një kontratë me Bolonjën dhe më pas për tu prezantuar si trajneri i ri i ekipit emilian.

Italo-Braziliani ditën e nesërme do të jetë në tribunën kryesore të stadiumit “Renato Dall’Ara” për të ndjekur nga afër ekipin e tij të ri ku do të përballen ndaj Fiorentinës.

Detajet e kontratës ende nuk bëhen të ditura, por duke filluar nga dita e hënë, Tiago Mota do të marrë në drejtim Bolonjën, pas shkarkimit të Sinisa Mihajloviç.

40-vjeçari do të trajnojë sërish një ekip të Serisë A, ku sezonin e kaluar stërviti Specian dhe sulmuesin e Kombëtares shqiptare, Rei Manajn. Ndërsa më parë ai ka drejtuar edhe Xhenoan dhe PSG U-19.

– Arena e Lajmit


E KRYER/ Ish-lojtari i Interit të Tripletës zbarkon në Itali, gati firma për pankinën e klubit të Serisë A (FOTO)

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook