“Fitore karakteri”, Pioli qan mungesën e Leaos ndaj Napolit: Humbje e rëndë, sepse nuk është as… Rebiç

Milani arriti një fitore me shumë vuajtje në transfertë ndaj Sampdorias me rezultatin 1-2. Edhe pse me 10 lojtarë prej minutës së 47-të, pas daljes së Leaos me karton të kuq, kampionët në fuqi të Serisë A, arritën të arkivonin 3 pikë. Në lidhje me këtë duel ka folur edhe trajnerin Stefano Pioli, që në prononcimin pas ndeshjes deklaroi:

13764f4498cccd2a5413b8a030c4089e-06127-oooz0000

Fitorja me 10 lojtarë- Janë fitore të vështira, të luftuar, ne luajtëm një pjesë të parë të shkëlqyer, pastaj vuajtëm nga inferioriteti numerik. Është një fitore e rëndësishme ndaj një skuadre që kishte barazuar në shtëpi ndaj Juventusit dhe Lacios. Na u desh të bënim gabime pak më pak teknikisht, por mendoj se kemi përmirësuar disa situata dhe do t’i vazhdojmë.

Kush humbet më shumë, ju pa Leaon apo Napoli pa Osimhen? Të dy mund të humbasin shumë, ndoshta më shumë ne, sepse mungesa e Rebiçit është gjithashtu e mundshme. Këto gjëra ndodhin, tani duhet të rikuperojmë energjitë tona pas një jave të ngarkuar, kemi një tjetër ndeshje  të rëndësishme në Champions League, për renditjen e grupeve dhe më pas do të kërkojmë zgjidhje për Napolin. Do të ruajmë cilësitë dhe karakteristikat tona, është e qartë që Leao do të jetë një mungesë e rëndë për ne.

Çfarë i tha Leaos? Pashë Leaon duke bërë shumë shaka gjatë pjesës së pare, ndoshta do të ishte më mirë të shqetësohesha… por jam mësuar me të, më pëlqen të flas dhe të dëgjoj lojtarët. Ndonjëherë më duhet t’i qetësoj, ndonjëherë duhet t’i stimuloj, por është pjesë e mënyrës sonë të punës”.

Si e vlerësoni performancën e De Ketelere? “Ai nuk duhet të zhbllokohet, ai po ndjek rrugën që duhet pritur nga një djalë i talentuar. Ndoshta nuk është mësuar ende me një ritëm apo taktikë të caktuar në Salcburg, por pa fajin e tij prisja diçka më shumë. Nga performanca e sonte .jam i lumtur, ai po bën atë që duhet të bëjë. Ai është një djalë i dobishëm, inteligjent dhe përpiqet shumë ta kuptojë. Është normale që do të kisha dashur një gol prej tij”, u shpreh Pioli.

Arena e Lajmit


“Fitore karakteri”, Pioli qan mungesën e Leaos ndaj Napolit: Humbje e rëndë, sepse nuk është as… Rebiç

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook