VIDEO/ Haland vazhdon të jetë protagonist, Mançester Siti fiton në tranfsertë dhe merr kreun e Premier Ligës

Mançester Siti ka arritur njën fitore bindëse përballë Ullvërhemptonit në transfertë, me Erling Haland që u bë sërish protagonist.

mancester siti haland

Sulmuesi norvegjez realizoi golin e dytë për ‘Qytetarët” në këtë sfidë, pas atij të Grilish dhe të 11-in në Premier Ligë për këtë sezon.

Në pjesën e dytë realizoi dhe Foden duke mbyllur llogaritë, me vendasit që po luqanin me 10 veta pas daljes me karton të kuq të Kollins në minutën e 33’.

Kështu Siti i Guardiolës merr vendin e parë në tabelë momentalisht, me 17 pikë, dy më shumë se Arsenali, i cili ka një ndeshje më shumë për të luajtur.

REZULTATI:

ULLVËRHEMPTON 0-3 MANÇESTER SITI

Grilish 1’, Haland 16’, Foden 69’

RENDITJA:

132132132

Arena e Lajmit

NDIQE LIVE “PANORAMA TV”


VIDEO/ Haland vazhdon të jetë protagonist, Mançester Siti fiton në tranfsertë dhe merr kreun e Premier Ligës

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook