Rekord historik/ Italia “mace e zezë” e Anglisë, shikoni statistikat e frikshme

Italia arriti të triumfonte ndaj Anglisë me rezultatin 1-0, në sfidën e zhvilluar mbrëmjen e sotme në “San Siro”, duke u konfirmuar si “mace e zezë” e skuadrës së Sauthgejt.

ITALI ANGLI

Për herë të parë në historinë e saj, Italia mbeti e pamposhtur për 6 ndeshje radhazi kundër Anglisë në të gjitha garat, teka ka arritur të regjistrojë 2 fitore dhe 4 barazime.

Për të gjetur një fitore të Anglisë ndaj Italisë, duhet të kthehemi te miqësorja e 15  gushtit ku “3 luanët” triumfuan me rezultatin 2-1. Ndërsa fitorja e fundit e Anglisë në ndeshjet zyrtare ndaj Italisë rezulton më 16 nëntor të vitit 1977.

Arena e Lajmit

NDIQE LIVE “PANORAMA TV”


Rekord historik/ Italia “mace e zezë” e Anglisë, shikoni statistikat e frikshme

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook