Pas mbarimit të “Big Brother VIP” Luiz Ejlli thyen një tjetër rekord në Inatagram! Ja çfarë po ndodh e profilin e këngëtarit

Social Top 5”, një rubrikë e emisionit “Live From Tirana” ka sjellë në vëmendje personazhet e edicionit të dytë të Big Brother VIP.

Gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë e famshme, konkurrentët kanë fituar mijëra ndjekës në rrjetet e tyre sociale por tashmë që spektakli mbaroi, kush është personazhi që ka fituar më shumë ndjekës brenda një jave?

Vendin e parë e zë padyshim Luiz Ejlli i cili brënda pak ditëve ka arritur të fitojë mijëra ndjekës në Instagram duke lënë pas Efin apo Kiarën.

Ja renditja:

  1. Në vend të dhjetë për këtë javë renditet ish-opinionistja e këtij edicioni të “Big Brother VIP”, Zhaklina Lekatari. Ajo ka shtuar 2 mijë ndjekës në Instagram duke shkuar në 68.2K ndjekës.

 

  1. Menjëherë pas saj vjen Arbër Hajdari, i cili ka qenë në kolltukun e opinionistit për të dyja edicionet e “Big Brother VIP”. Ai ka fituar 8 mijë ndjekës këtë javë.

 

  1. Vendi i tetë shkon për Jori Dellin, një ndër personazhet më simpatike dhe energjike brenda shtëpisë së “BBV”. Ajo ka qenë mjaft aktive pas daljes së saj me video të shumta humoristike të postuara në llogaritë e saj sociale. Jori ka fituar 10 mijë ndjekës më shumë.

 

  1. Nita Latifi ishte vetëm një hap larg finales së madhe të “Big Brother VIP”, por ende konsiderohej si një prej lojtareve më të forta. Këngëtarja i është futur tashmë punës për krijimin e projekteve të reja muzikore. Këtë javë ajo ka fituar 11 mijë ndjekës.

 

  1. Olta Gixhari, ‘luanesha’ e këtij edicioni të “Big Brother VIP” fatkeqësisht e la në gjysmë rrugëtimin e saj brenda shtëpisë, por ka qenë ndër banoret më të komentuara. Aktorja ka fituar 18 mijë ndjekës në Instagram.

 

  1. Dea Mishel, një nga katër finalistet e “BBV”, për këtë javë ka shtuar plot 29 mijë ndjekës, duke shkuar kështu në 286 mijë ndjekës në rrjetin e saj social.

 

  1. Krist Aliaj ishte kokë më kokë me Luizin në finalen e madhe të “BBV”, ku u shpall fitues ky i fundit. Ai ka fituar këtë javë 29800 ndjekës.

 

  1. Efi Dhedhes, gjithashtu një lojtare mjaft e fortë brenda shtëpisë, ka fituar plot 30 mijë ndjekës këtë javë. Nga 559 mijë, ajo ka shkuar në 589 mijë ndjekës në Instagram.

 

  1. Vendi i dytë për këtë javë shkon për Kiara Titon. Moderatorja ka fituar 34 mijë ndjekës dhe tani ka 709K fansa në Instagram.

 

  1. Nuk kishte si të ndodhte ndryshe dhe vendi i parë për këtë javë shkon sërish për Luiz Ejllin. Fituesi i “Big Brother VIP” ka thyer rekord duke fituar plot 215 mijë ndjekës më shumë brenda vetëm 1 jave

” “

Pas mbarimit të “Big Brother VIP” Luiz Ejlli thyen një tjetër rekord në Inatagram! Ja çfarë po ndodh e profilin e këngëtarit

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook