VIDEO/ Junajtid rikthehet te fitorja, zbulohet skuadra e parë që bie nga kategoria. Ja të gjitha rezultatet e sotme në Premier Ligë

Premier Liga ka luajtur ndeshjet e para të javës së 36 ku shumë skuadra kanë luajtur për objektivat e tyre.

martial

Mançester Junajtid ka marrë një fitore të rëndësishme me rezultatin 2-0 në “Old Trafford” përballë Ullvërhempton, duke avancuar në garën për Champions. “Djajtë” përfituan dhe nga barazimi 2-2 i Lidsit me Njukasëllin.

Çelsi ngec në shtëpi përballë Notinghemit në një barazim 2-2, që i bën më shumë punë miqve në garën për mbijetesë.

Një fitore të madhe e mori Aston Vila që mundi Totenhemin 2-1, me skuadrën e Unai Emerit që futet akoma dhe më shumë në garë për një vend në Europë.

Ndërkohë Sauthemptoni u bë skuadra e parë që ra zyrtarisht nga kategoria pas humbjes 0-2 në shtëpi ndaj Fulhemit dhe vitin tjetër do të luajë në Championship.

REZULTATET:

LIDS 2-2 NJUKASËLL

Ejling 7’, Kristensen 79’ / Uillson (P) 31’, (P) 69’

MANÇESTER JUNAJTID 1-0 ULLVËRHEMPTON

Martial 32’, Garnaço 90+5’

ÇELSI 2-2 NOTINGHEM FOREST

Sterling 51’, 58’ / Avoniji 13’, 62’

ASTON VILA 2-1 TOTENHEM

Ramsej 8’, Dagllas Luiz 72’ / Kejn (P) 90’

SAUTHEMPTON 0-2 FULHEM

Karlos Vinicius 48’, Mitroviç 72’

KRISTAL PALAS 2-0 BËRNMUTH

Eze 39’, 58’

RENDITJA:

546654654

Arena e Lajmit

” “


VIDEO/ Junajtid rikthehet te fitorja, zbulohet skuadra e parë që bie nga kategoria. Ja të gjitha rezultatet e sotme në Premier Ligë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook