VIDEO/ Bie në greminë një çiklist i huaj në aksin Përmet-Leskovik, kërkohet ndihma e policisë

Bie Turisti Ne Gremin 2

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në aksin Përmet-Leskovik, ku një çiklist i huaj ka rënë në greminë.

Kanë qenë një grup çiklistësh dhe vizitorësh në zonë dëshmitarë të ngjarjes dhe më pas i janë afruar, teksa është lajmëruar dhe policia dhe ambulanca, por distanca nga qyteti është e largët.

Mësohet se çiklistja austriake ka ndërruar jetë për shkak të plagëve të marra.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 13:30, në aksin rrugor Përmet-Çarshovë, në vendin e quajtur “Kthesa e Zhepes”, shtetasja austriake H. F., rreth 70 vjeçe, duke udhëtuar me biçikletë, me një grup turistësh, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e biçikletës dhe është rrëzuar nga biçikleta.

Si pasojë e dëmtimeve kjo shtetase ka ndërruar jetë.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor dhe vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

VIDEO/ Bie në greminë një çiklist i huaj në aksin Përmet-Leskovik, kërkohet ndihma e policisë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook