I ranë pllakat nga kamioni në trup dhe humbi jetën, arrestohet shoferi në Durrës, nuk i dha as ndihmën e parë 52-vjeçarit

Një ditë më parë një 52-vjeçar ndërroi jetë pas nga kamioni ku po punonte, rrëshqitën disa pllaka dhe i ranë mbi trup duke e lënë të vdekur.

Policia bën me dije se sot është arrestuar në flagrancë shtetasin Musa Kabashi, 62 vjeç, banues në Xhavzotaj, Durrës (shoferi i kamionit prej nga ku rrëshqitën pllakat), për veprat penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”.

Për këtë ngjarje dyshohet të ketë qenë shkak edhe shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë, nga 62-vjeçari, i cili pas rrëshqitjes së pllakave mbi shtetasin A. K., është larguar nga vendi i ngjarjes, pa dhënë ndihmë dhe pa njoftuar Policinë.

Vijojnë hetimet për të provuar ligjërisht përgjegjësinë penale të Musa Kabashit.

Arena e Lajmit


I ranë pllakat nga kamioni në trup dhe humbi jetën, arrestohet shoferi në Durrës, nuk i dha as ndihmën e parë 52-vjeçarit

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook