Alarm për Kombëtaren! Titullari i kuqezinjve lë fushën e lojës i dëshpëruar pas dëmtimit të radhës

Alarm për Kombëtaren shqiptare! Fati i keq ndjek Ardian Ismajlin, titullarin e padiskutueshëm në planet e Silvinjos, pasi futbollisti i sapokthyer nga dëmtimi, ka pësuar një tjetër sot dhe ka lënë fushën e lojës para përfundimit të ndeshjes ndaj Udinezes.

Futbollisti, i dëmtuar pak ditë më parë në ndeshjen ndaj Interit, ishte përsëri sot titullar në Serinë A. Ai dhuroi një provë të mirë në prapavijën e skuadrës, deri në minutën e 75-të, kur pas një aksioni të miqve në zonë, ai u ul në tokë dhe bëri shenjë nga pankina se kërkonte ndihmën e stadit mjekësor,.

Ai mori trajtim në fushë dhe u kërkua menjëherë ndërrimi i tij, teksa futbollisti u largua vetë i dëshpëruar nga fusha e lojës, pasi shihej teksa tundte kokën vazhdimisht duke mos besuar edhe vetë këtë situatë që u krijua pak ditë pasi kishte rimarrë veten.

Ky është padyshim një problem për trajnerin Silvinjo, i cili mund të humbasë shërbimet e futbollistit për ndeshjen delikate të së enjtes ndaj Çekisë, duke ndryshuar planet për ekipin që kërkon në këtë ndeshje të hedhë një hap drejt Euro 2024.

Arena e Lajmit


Alarm për Kombëtaren! Titullari i kuqezinjve lë fushën e lojës i dëshpëruar pas dëmtimit të radhës

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook