Shqiptari akuzohet se abuzoi me thjeshtrën e saj/ “Ta vrava vëllanë”, dëshmia tronditëse e motrës së viktimës: Nuk dija asgjë! Vajza…

“Nuk dija gjë!”. Kështu deklaron motra e 33-vjeçarit shqiptar Erjon Pelivanit, që u vra nga kunati i tij. Krimi ndodhi pas dëshmisë së vajzës nga martesa e parë e 50-vjeçarit Fatmir Tarellari, i cili mësohet se e bija ishte përdhunuar prej vitesh nga vëllai i gruas.

Në një prononcim për protothema.gr, gruaja e autorit dhe motra e viktimës, tregon se rasti doli në dritë tre ditë më parë, pasi deri atëherë 18-vjeçarja nuk kishte përmendur asgjë për përdhunimet. Në të njëjtën kohë, ajo dha se nuk kishte kuptuar asgjë, pasi vëllai i saj nuk e kishte lënë kurrë që të dyshonte për aktet e rënda.

“Këtë ngjarje e kam mësuar 3-4 ditë më parë. Nuk dija gjë, ai po e mbulonte. As vajza nuk më tha gjë. Burri e mori vesh dhe pasi kreu krimin më mori në telefon dhe më tha; ‘Të vrava vëllanë’”, thotë ajo e tronditur.

()

Arena e Lajmit

Shqiptari akuzohet se abuzoi me thjeshtrën e saj/ “Ta vrava vëllanë”, dëshmia tronditëse e motrës së viktimës: Nuk dija asgjë! Vajza…

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook