Barazim në “Olimpico”, Roma dhe Juventus ndajnë pikët

Roma dhe Juventus barazuan 1-1, në supersfidën e kësaj jave në Serie A.

Pjesa e parë ishte mjaft e balancuar, me të dyja skuadrat që fillimisht preferuan të studiojnë njëra-tjetrën. Lukaku prishi ekuilibrat në minutën e 15-të, duke dërguar në festë tifozërinë vendase. Torinezët nuk u pajtuan assesi me rezultatin dhe reaguan brenda pjesës së parë. Në të 30-tën, Bremer shfrytëzoi në perfekt një asist të Chiesas. Në pjesën e dytë nuk pati gol, pavarësisht rasteve.

 

Arena e Lajmit

Barazim në “Olimpico”, Roma dhe Juventus ndajnë pikët

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook