LIVE/ PSG në sulm, por Dortmund reziston, spektakël në Paris (VIDEO)

PSG do të përballet me Dortmund në orën 21.00, në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalen e Champions League. Në “Parkun e Princave”, do të mësohet se kush do të jetë skuadra e parë, që do prejë biletën për në finalen e madhe.

Verdhezinjtë vijnë në këtë sfidë me fitoren 1-0 në aktin e parë, por favorit për të kaluar tutje janë francezët. Mbappe me shokë luajnë gjithçka për gjithçka përpara tifozëve të vet, të cilët do të jenë mbi 50.000 zemra mbështetësish që do të brohorasin për të përkrahur të besuarit e Luis Enriques. Arbitër i takimit është italiani Orsato.

PSG (4-3-3): Donnarumma; Hakimi, Marquinhos, Beraldo, Nuno Mendes; Zaire-Emery, Vitinha, Fabian Ruiz; Dembélé, Goncalo Ramos, Mbappé.

BORUSSIA DORTMUND (4-2-3-1): Kobel; Ryerson, Schlotterbeck, Hummels, Maatsen; Emre Can, Sabitzer; Adeyemi, Brandt, Sancho; Fullkrug.

LIVE:

PSG 0-0 Dortmund

(VIDEO)

(J.S/)

Arena e Lajmit

LIVE/ PSG në sulm, por Dortmund reziston, spektakël në Paris (VIDEO)

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook