Rival i Shqipërisë në “Euro2024”, Spanja publikon listën paraprake, De La Fuente fton 29 lojtarë

Spanja, rivali i Shqipërisë në “Euro2024”, ka publikuar listën paraprake me 29 lojtarë, tre prej tyre në fund do të qëndrojnë në shtëpi. Trajneri Luis de la Fuente ka lënë jashtë mbrojtësin e Totenhemit, Pedro Porro dhe atë të Gironës, Migel Gutierrez.

Lista e plotë

Portierët: Unai Simon, Raja, Remiro.

Mbrojtësit: Dani Karvahal, Hesus Navas, Laporte, Le Normand, Nacco, Vivian, Kubarsi, Grimaldo, Kukureja.

Mesfushorët: Rodri, Zubimendi, Fabian, Merino, Markos Jorente, Pedri, Aleiks Garcsa, Baena, Fermin Lopez.

Sulmuesit: Morata, Hoselu, Oyarzabal, Dani Olmo, F. Torres, Niko Uilliams, Lamine Jamal, Ayoze Perez.

Ewtry
Ewtry
Arena e Lajmit

Rival i Shqipërisë në “Euro2024”, Spanja publikon listën paraprake, De La Fuente fton 29 lojtarë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook