Zjarri në Spitalin e Shkodrës, policia: Shkak dyshohet një shkëndijë elektrike

Policia ka dhënë detaje në lidhje me zjarrin e rënë në Spitalin Rajonal të Shkodrës.

Efektivët shprehen se shkak për zjarrin dyshohet se ka qenë një shkëndijë elektrike, që ka rënë në bodrumin e spitalit.

Njoftimi:

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 19:30, në një dhomë në bodrumin e Spitalit Rajonal Shkodër ku janë të instaluara  pompat e ujësjellësit ka rënë zjarr, dyshohet si pasojë e një shkëndije elektrike.

Zjarrfikësit kanë ndërhyrë menjëherë duke shuar zjarrin nga i cili ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për zbardhjen e plotë të shkakut të rënies së zjarrit.

(Arena e Lajmit)

Arena e Lajmit

Zjarri në Spitalin e Shkodrës, policia: Shkak dyshohet një shkëndijë elektrike

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook