FOTO/ Aktivizimi rinor dhe zhvillimi i lidershipit, Ambasada e SHBA ndan çertifikatat për udhëheqësit e rinj

Këtë javë, u përmbyll projekti “Empowering the Next Generation of Albanian Leaders and Activists”, i udhëhequr nga organizata Beyond Barriers dhe i mbështetur nga Ambasada e SHBA, me një samit final që mblodhi së bashku mbi 80 pjesëmarrës nga shoqëria civile, institucionet shqiptare, Ambasada e SHBA dhe aktivistë të rinj.

Fjalimet kryesore përfshinin ato të Zëvendës Shefes së Zyrës së Marrëdhënieve me Publikun Amanda Roberson dhe Ministres për Rininë dhe Fëmijët Bora Muzhaqi.

Pati gjithashtu diskutime në të hollësishme në panel dhe seminare dinamikë që theksuan ecjen tonë të përbashkët përpara dhe strategjitë e ardhshme në aktivizmin rinor dhe zhvillimin e lidershipit.

U ndanë certifikata për udhëheqësit e rinj të përkushtuar që ishin pjesë aktive gjatë gjithë projektit.

Arena e Lajmit

FOTO/ Aktivizimi rinor dhe zhvillimi i lidershipit, Ambasada e SHBA ndan çertifikatat për udhëheqësit e rinj

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook