Çështja Beleri, Kodheli: Greqia investoi në njeriun e gabuar, asgjë s’e ndal Shqipërinë drejt rrugës europiane

Deputetja e PS-së Mimi Kodheli, e ftuar në emisionin Kjo javë në News 24 të moderatores Nisida Tufa, u pyet për çështjen Beleri.

Kodheli theksoi se Greqia investoi tek njeriu i gabuar. Ajo shton se asgjë nuk e ndal Shqipërinë drejt rrugës europiane.

Mimi Kodheli: Greqia investoi në rrugën pa krye. Duke qenë se Athina e nisi këtë rrugë, po shkon drejt kësaj udhe. Unë besoj se do të ketë një zgjidhje. Në rrugën tonë europiane, asgjë nuk e ndal Shqipërinë.

Edhe diplomacia funksionon, edhe shkëmbimi i interesave duhet të funksionojë. Do të shpresoja që të dyja palët të fitojnë. Në vitin 2030 hyjmë në BE.

(Arena e Lajmit)

Arena e Lajmit

Çështja Beleri, Kodheli: Greqia investoi në njeriun e gabuar, asgjë s’e ndal Shqipërinë drejt rrugës europiane

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook