Kujdes! Nga depresioni, te fertiliteti/ Nëse PCOS nuk trajtohet, sjell këto komplikacione

E ftuar në Medicus, nga Daljana Sejdia në News24, gjinekologia Eda Bylykbashi, ka shpjeguar disa nga komplikacionet që sjell sindroma e ovarit policistik nëse lihet pa trajtuar.

Disa nga komplikacionet që doktoresha renditi janë:

-Fertiliteti
-Presion i lartë i gjakut dhe probleme kardiovaskulare
-Diabet i tipit 2 ose prediabeti
-Depresion, ankth dhe çrregullimet në ushqim etj.

()

Arena e Lajmit

Kujdes! Nga depresioni, te fertiliteti/ Nëse PCOS nuk trajtohet, sjell këto komplikacione

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook