Rritja e çmimit të ujit të pijshëm/ Tensione në mbledhjen e Këshillit Bashkiak Elbasan, një qytetar godet një nga këshilltarët socialistë (VIDEO)

Tensione në mbledhjen e këshillit bashkiak Elbasan.

Në pamjet e siguruara nga , duket momenti kur një qytetar, i cili po protestonte në lidhje me ngjarjen e çmimit të ujit të pijshëm, ka goditur një këshilltar të majtë.

Ndërkohë para fillimit të mbledhjes u zhvillua një protestë e këshilltarëve të opozitës dhe një grupi qytetarësh elbasanas kundër rritjes së çmimit të ujit të pijshëm.

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit u mor nga këshilli bashkiak i Elbasanit.

Opozita e bojkotoi procesin e votimit dhe e cilësoi të paligjshëm.

Sot para fillimit të mbledhjes këshilltari i PSD, Erion Murataj kërkoi anulimit e vendimit të marrë për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm.

Arena e Lajmit

Rritja e çmimit të ujit të pijshëm/ Tensione në mbledhjen e Këshillit Bashkiak Elbasan, një qytetar godet një nga këshilltarët socialistë (VIDEO)

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook