Pa qendër shëndetësore në fshat, banorët e Bllatës në Dibër apel institucioneve: Merrni masa, është e domosdoshme

Shërbimi Parësor Shëndetësor në Bashkinë Dibër po përballet me probleme të ndryshme. Banorët e fshatit Ballatë në Njësinë Administrative Maqellarë në Bashkinë Dibër, kërkojnë rikthimin e shërbimit ambulator në fshatin e tyre. Qendra ambulatore e këtij fshati është e mbuluar nga ferrat.

Bimësia e ka rrethuar këtë objekt i cili duhej të shërbente për të marrë ndihmën e parë për banorët e zonës. Këta të fundit thonë se për shërbimin më të vogël duhet të udhëtojnë deri në Maqellarë apo në Peshkopi pasi ambulance e fshatit nuk funksionon prej të paktën katër vitesh.

Ata i bëjnë apel institucioneve përgjegjëse dhe kryesisht Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor në Dibër që të rikthejë shërbimin ashtu siç ka qenë.

Banorët e Bllatës së Poshtme në Dibër shpresojnë që zëri tyre të dëgjohet, pasi shërbimi parësor shëndetësor është shumë i domosdoshëm.

Arena e Lajmit

Pa qendër shëndetësore në fshat, banorët e Bllatës në Dibër apel institucioneve: Merrni masa, është e domosdoshme

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook