Cucurella: Me Carles Puyol nuk kam të përbashkët vetëm look-un

Marc Cucurella, është padyshim një nga mbrojtësit e preferuar në këtë evropian nga ana e teknikut Luis de la Fuente. Ai ofron siguri dhe është garanci për “La Roja-n”, por njëkohësisht shpesh here ai është diskutuar edhe për look-un e tij. Së fundmi në një intervistë të dhënë për kanalin zyrtar të Uefas, Cucurella është ngacmuar sërish për këtë gjë, kur u pyet për krahasimin e tij me Carles Puyol.

“Carles është një legjendë, e vetmja gjë e përbashkët (përveç look-ut) që kemi është të dhënit gjithçka kemi në fushën e lojës. Ai ishte një lojtar i madh që ka shkruar historinë, shpresoj shumë që edhe karriera ime t’i ngjasoj atij”, theksi anësori i Spanjës.

Arena e Lajmit

Cucurella: Me Carles Puyol nuk kam të përbashkët vetëm look-un

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook