Champions League/ Ballkani triumfon me përmbysje në Andorra, Decic pëson disfatë të thellë

Këtë mbrëmje u luajtën disa nga ndeshjet e para të turit të parë kualifikues Champions League. Skuadra shqiptare e Malit të Zi, Decic pësoi disfatë 3-0 ndaj TNS në Uells, takim ky që u luajt në “Park Hall”. Dopieta e Young dhe goli i Davies i siguruan TNS-së një sukses të rëndësishëm, duke bërë kështu që të shkojnë të qetë në aktin e kthimit.

Ballkani ka triumfuar ndaj Santa Colomës në Andorra, me shifrat 1-2. Ekipi i Ilir Dajës pësoi gol në minutën e 21-të me El Ghazoui, ndërsa përmbysi shifrat me Emerllahun dhe Karricën. Kështu, kampionët e Kosovës shkojnë më të qetë, në aktin e kthimit.

(J.S/)

Arena e Lajmit

Champions League/ Ballkani triumfon me përmbysje në Andorra, Decic pëson disfatë të thellë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook