FOTO/ Gordon Ramsay shet shtëpinë luksoze, ja çmimi rekord

Kuzhinieri i famshëm Gordon Ramsay ka shitur një nga shtëpitë e tij luksoze në Cornwall për 7.5 milionë funte (8.8 milionë euro). Kjo besohet të jetë shitja më e shtrenjtë e regjistruar ndonjëherë në qarkun bregdetar.

55 vjeçari shiti edhe banesën e tij në Trebetherick për një shumë marramendëse në mars të vitit të kaluar dhe lajmi vjen dy muaj pasi Gordon u kritikua pasi deklaroi se “nuk i duron dot njerëzit që jetojnë atje”.

Gordon e shiti pronën 3.5 milionë më shumë vlera e saj kur e bleu në vitin 2016, duke u bërë kështu shitja më e shtrenjtë në Cornwall përgjatë vitit 2021, ndërsa mendohet të jetë më e shtrenjta e regjistruar ndonjëherë në qark, raporton Cornwall Live.

Gordon është shfaqur me vajzën e tij Tilly, këtë mëngjes teksa qëndronin jashtë pronës luksoze.

Ai u kritikua nga vendasit në atë kohë për zhvendosjen në pronë gjatë pandemisë, pavarësisht se qeveria u bëri thirrje britanikëve të mos udhëtonin. Në vitin 2019, atij iu dha leja e planifikimit për të ndërtuar një ndërtesë të stilit Inuit në kopshtin e pasmë të pronës për të vizituar familjen dhe miqtë për të qëndruar.

FOTO/ Gordon Ramsay shet shtëpinë luksoze, ja çmimi rekord

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook