Arrestimi i Oto Xhon dhe akuzat e rënda, flet menaxheri i sulmuesit: Ju tregoj si qëndron e vërteta…

Ish-sulmuesi i Skënderbeut, Oto Xhon, , ka përfunduar në kronikën e zezë të mediave. Ai u arrestua ditën e enjte me dyshimin se ka kryer veprën “Trafikim me njerëz dhe shërbime seksuale të viktimës së trafikuar”. Në lidhje me këto dyshime ka folur edhe menaxheri i sulmuesit, Arbër Rexha, që në një prononcim për mediat kosovare, sqaroi:

Otto-John-1-600x360

“Është vetëm dyshim. Nuk ka ndonjë akuzë të ngritur. Nesër pritet që të dalë para gjykatës për caktimin e masës. Është në dalim prej 48 orëve prej ditës së djeshme.

Oto është nën masën e ndalimit 48 orë, e cila skadon nesër pasdite. Ndërsa, përgjatë kohëzgjatjes së kësaj mase ndalimi mund të ketë kërkesë për caktimin e masës së sigurisë dhe në një rast të tillë do të duhet të paraqitet pranë Gjykatës. Unë besoj se del i pafajshëm për arsye se kam pas komunikim personal me të para deklaratës”, tha avokati Rexha për “Gazetaexpress”.

PANORAMSPORT.AL


Arrestimi i Oto Xhon dhe akuzat e rënda, flet menaxheri i sulmuesit: Ju tregoj si qëndron e vërteta…

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook