I shpallur në kërkim për vrasje, arrestohet në Greqi 27-vjeçari shqiptar

Policia greke ka arrestuar një të shumëkërkuar nga Interpol Tirana. Shqiptari 27-vjeçar është ndaluar nga policia greke ne qytetin e Githios.

Ndaj tij është lëshuar urdhër-arrest nga autoritetet shqiptare për vrasje dhe dëshmi të rreme.

Ai është arrestuar mbrëmjen e së premtes dhe është transferuar në Prokurorinë e Kalamatës për nisjen e procedurave të ekstradimit të tij drejt Shqipërie.

 

I shpallur në kërkim për vrasje, arrestohet në Greqi 27-vjeçari shqiptar

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook