Aktiv prej 3 ditësh/ Situata kritike në ishullin e Sazanit, shkrumbohen sipërfaqe të mëdha, era përhap flakët

Sazani

Situata në Ishullin e Sazanit vijon të jetë kritike. Prej tre ditësh Sazani është përfshirë nga flakët.

Dëmet janë të mëdha, pasi është djegur një sipërfaqe të madhe e pjesës lindore të Sazanit.

Forcat, zjarrfikës, Ushtria ende nuk kanë mundur të vënë në kontroll flakët.

“Deri tani mendohet se zjarri është i qëllimshëm, pasi është ndezur dy herë. Nëse ka qenë e qëllimshme ekziston rreziko që të ketë sërish ndezje të zjarrit.Po ashtu era ka favorizuar përhapjen e flakëve duke bërë të pamundur shuarjen e zjarrit. Vënia në kontroll e situatës është e vështirë, pasi nuk mund të dërgohen zjarrfikëse, apo mjete të tjera”, raportoi për BalkanWeb gazetari Enrik Mehmeti.

 

Arena e Lajmit

Aktiv prej 3 ditësh/ Situata kritike në ishullin e Sazanit, shkrumbohen sipërfaqe të mëdha, era përhap flakët

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook