Sa shumë të arrestuar dhe të plagosur/ Zbulohet bilanci pas finales së Champions-it në Paris

Një situatë e paprecedentë u regjistrua ditën e djeshme në Paris. Finalja e Champions-it mes Liverpulit dhe Realit u shty me plot 36 minuta, pasi shumë tifozë pa bileta ose me bileta false kaluan portat dhe u bënë pengesë që njerëzit të futeshin në stadium.

900x450_uploads,2022,05,29,27656164e5

U desh ndërhyrja e forcave të rendit për të rikthyer rregullin, ndërkohë që kjo u shoqërua me 69 tifozë të arrestuar, ndërsa 238 vetë janë plagosur lehtë, sipas raportimeve të mediave ndërkombëtare.

Tifozët e të dyja skuadrave ngelën të zhgënjyer nga organizatorët dhe reagimi i forcave të rendit, që përdorën dhunë dhe gaz lotsjellës për të marrë nën kontroll situatën pas kaosit të shkaktuar.

Arena e Lajmit


Loading…

Sa shumë të arrestuar dhe të plagosur/ Zbulohet bilanci pas finales së Champions-it në Paris

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook