Propozimi i Francës, Rama nxjerr foton krah Macronit: I hap rrugën e nisjes zyrtare të negociatave për Shqipërinë e RMV

Rama Macron

Kryeministri Edi Rama reagon pas propozimit të Francës për zgjidhjen e ngërçit të Maqedonisë s Veriut dhe hapjen e rrugës për nisjen e negociatave me Bashkimin Evropian.

Në një postim në “Twitter”, krah Presidentit Macron, Rama thekson se Franca i ka dhënë Maqedonisë së Veriut mundësinë e një pranimi pa rezervë dhe hap rrugën e nisjes zyrtare të negociatave për anëtarësimin e të dy vendeve në Bashkimin Europian.

“Propozimi i fundit francez, i cili është edhe përfundimtari,i jep Maqedonisë së Veriut mundësinë e një pranimi pa rezervë dhe hap rrugën e nisjes zyrtare të negociatave për anëtarësimin e të dy vendeve në Bashkimin Europian! Vëllezërve maqedonas&shqiptarë në MV u them: Pranojeni!”, shkruan Rama

Arena e Lajmit

Propozimi i Francës, Rama nxjerr foton krah Macronit: I hap rrugën e nisjes zyrtare të negociatave për Shqipërinë e RMV

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook