Shorti i Ligës së Konferencës i buzëqesh Laçit, udhëtim i gjatë për Partizanin

Shorti i turit të parë të Ligës së Konferencës ka treguar rrugëtimin për skuadrat e Laçit dhe të Partizanit, të cilët kanë mësuar kundërshtarët e tyre për këtë aktivitet që nis në javën e parë të korrikut.

shorti conference league

Skuadra e Laçit është vënë përballë malazezëve të Iskra të Malit të Zi në turin e parë të shortit, një rezultat i pëlqyeshëm për kurbinasit duke llogaritur edhe faktin që nuk do të kenë një udhëtim të gjatë për të përshkuar.

Ndërkohë, Partizani do të ketë një të tillë pasi përballet me Saburtalo të Gjeorgjisë, i cili merr pjesë në Europë në tre edicionet e fundit.

Ana pozitive e këtij shorti është që janë evituar përplasjet me skuadrat nga Kosova dhe Maqedonia e Veriut në raste ku skuadrat ishin kundërshtare potenciale.

SHORTI I SKUADRAVE SHQIPTARE

Laçi-Iskra

Saburtalo-Partizani

Buduçnost-Llapi

Liepaja-Gjilani

Inter Turku-Drita

Shkëndija-Ararat Jerevan

bandicam 2022-06-14 13-06-43-086

bandicam 2022-06-14 13-08-04-859

bandicam 2022-06-14 13-09-17-195

bandicam 2022-06-14 13-10-43-648

bandicam 2022-06-14 13-11-52-351

 

Skuadrat e ndara sipas minigrupeve në vazo para shortit:

FVJod9kWUAAEQGw

Arena e Lajmit

VIJON…


Loading…

Shorti i Ligës së Konferencës i buzëqesh Laçit, udhëtim i gjatë për Partizanin

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook