‘Look-u’ i javës: Zendaya është ‘lulja e modës’ për Loewe

Nëse dikush ka nevojë për më shumë fakte për ndikimin e Zendaya në modë- përtej kopertinave të saj në Vogue, fushatat e Valentino (si një ambasador global për shtëpinë e modës) dhe titulli si marrësja më e re ndonjëherë e Çmimit të Ikonës së Modës të CFDA – nuk duhet të shkojnë më larg se postim i fundit në Instagramin e aktores.

Të shtunën, ylli i “Euphoria” e çoi shprehjen “hot off the picture” në një nivel të ri kur ndau një foto me një pamje dramatike me lule nga marka spanjolle e modës Loewe.

Fustani, i cili përmban një lule të madhe të bardhë zambaku të bërë nga bronzi smalt në bustin e tij, nuk do të debutojë në pasarelë për gati dy javë të tjera.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zendaya (@zendaya)

“ICON Zendaya e veshur me një pamje të vogël të Loeëe SS2023,” shkroi drejtori kreativ i labelit, Jonathan Anderson, i cili është planifikuar të shfaqë koleksionin në Paris më 30 shtator.

Është e qartë që kjo tani është veshja e Zendaya – pasi në vetëm 72 orë, më shumë se 4.9 milionë njerëz e kanë pëlqyer atë. Zbulimi është gjithashtu një kryevepër në PR të modës: Me 64 shfaqje të mbushura në orarin 10-ditor të Javës së Modës në Paris, markat do të konkurrojnë për vëmendje. Falë një ngacmimi tërheqës nga ylli i duhur, Loewe është tashmë në krye.

I njohur në vitet e fundit për modelet e tij skulpturore, surrealiste, marka është frymëzuar prej kohësh nga natyra. Gjatë shfaqjeve të veshjeve për meshkuj të këtij sezoni, Anderson mori vëmendje me dizenjimet e, palltove me bizele, kapuçëve dhe fundeve në një bashkëpunim me bio-dizenjatoren spanjolle Paula Ulargui Escalona.

Procesi i mundimshëm kërkonte që veshjet të mbaheshin në një poli-tunel përpara ngjarjes, ku ato ujiteshin rregullisht derisa të vishen nga modelet. Loewe ofron gjithashtu një shërbim luleshitës, me një dyqan fizik në Madrid të quajtur “LOEWE FLORES” që shet buqeta të rregulluara me mjeshtëri.

Obsesioni i modës me florën ka zgjatur me shekuj, pjesërisht për shkak të simbolizmit të fuqishëm pas luleve të ndryshme.

“Pas grave, lulet janë krijimet më hyjnore,” citohet të ketë thënë shpesh stilisti Christian Dior, i cili u frymëzua në mënyrë të famshme nga kopshtet e shtëpisë së tij të fëmijërisë në Normandi, Francë.

Dhe ndërsa lulet mbeten një trend i përhershëm në paletat e ngjyrave dhe printimet, një qasje më skulpturore shpesh ka gjetur rrugën e saj në modelet e Moschino, Schiaparelli dhe Alexander McQueen, si dhe koleksionet e modës nga Chanel, Yves Saint Laurent, Jean Paul Gaultier. dhe Dior, ndër të tjera.

‘Look-u’ i javës: Zendaya është ‘lulja e modës’ për Loewe

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook