Ish-kryetari i KQZ, Kristaq Kume dekorohet nga Presidenti me urdhrin “Nderi i Kombit”

07dce5bb 3d9d 4ee2 A34c 3f3bebc0d90e

Ish-kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kristaq Kume ka qenë personi i fundit që është dekoruar nga ish-Presidenti Ilir Meta para se të dorëzonte zyrtarisht detyrën.

Juristi i njohur që e ka drejtuar institucionin e KQZ edhe në vitin e trazirave politike dhe civile, 1997, është dekoruar me titullin “Nderi i Kombit”

Urdhri “Nderi i Kombit” është një dekoratë nderi e Republikës së Shqipërisë që u jepet qytetarëve shqiptarë që me veprat dhe emrin e tyre nderojnë kombin shqiptar brenda dhe jashtë vendit.

 

 Ish-kryetari i KQZ, Kristaq Kume dekorohet nga Presidenti me urdhrin “Nderi i Kombit”

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook