Muriqi mban “peng” Lacion, ja si ndikon largimi i sulmuesit në financat e klubit kryeqytetas

E ardhmja e Vedat Muriqit te Lacio është një çështje e cila mbetet ende e gjitha për t’u vendosur, me sulmuesin e Kosovës, i cili në rast largimi gjatë kësaj merkatoje do të dëmtonte rëndë financat e klubit.

VEDAT MURIQI 1

Kjo situatë vjen si pasojë e një rregulli të quajtur “Dekreti i Rritjes” në të cilin qartësohet se në rast se një futbollist largohet nga një klub i Serisë A në të cilin nuk i kalon dy vite të plota si pjesë e skuadrës atëherë, klubi është i detyruar të dorëzojë në federatë diferencën e milionave të përfituara nga shitja e tij.

Në këtë situatë Lacio po i shqyrton mirë mundësitë për të ardhmen e 28-vjeçarit, me klubin italian që po shpreson ta shesë gjatë merkatos së janarit atëherë kur rregulli i dekretit të jetë shfuqizuar si pasojë e kohës që sulmuesi ka kaluar si pjesë e Lacios.

Arena e Lajmit


Loading…

Muriqi mban “peng” Lacion, ja si ndikon largimi i sulmuesit në financat e klubit kryeqytetas

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook