Si u zgjodh “Prestige Resort” për tryezën e dy ministrave të Ramës për turizmin. Ndërtimet pa leje në fokus të debatit Lleshaj-Ndreu, çfarë deklaronte Klosi (Video)

Klosi Lleshaj Prestige

Në qershor të vitit 2020 ish-ministrat Blendi Klosi e Sandër Lleshaj zgjodhën pikërisht “Prestige Resort” për të diskutuar me krerët e bashkive të vendit, mbi masat për sezonin turistik të atij viti.

Një nga pikat kryesore për të cilën pati edhe debat të ashpër në takim, ishte edhe aksioni i ndërmarrë nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit për prishjen e objekteve pa lejë përgjatë vijës bregdetare.

Kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu dhe ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj u përplasën ashpër për këtë temë.
Ndreu e cilësoi vendimin si abuziv, pasi sipas tij po veprohet duke zbehur kompetencat e autoriteteve vendore.

Por ajo që të bën përshtypje është fakti se për të debatuar mbi temën e ndërtimeve pa leje, 2 ministra të qeverisë “Rama” zgjodhën ambientet e bukura të “Prestige Resort”, pikërisht atë të cilin sot e akuzojnë për ndërtime pa leje dhe po e shkatërrojnë me fadromat e IKMT.

Ministri i kohës, Blendi Klosi, në këtë takim me kryebashkiakët e prefektët iu dha atyre detyra për mbarëvajtjen e një sezoni të veçantë turistik, duke marrë shembull “Prestige Resort” për shërbimin cilësor e me standarde.

Si u zgjodh “Prestige Resort” për tryezën e dy ministrave të Ramës për turizmin. Ndërtimet pa leje në fokus të debatit Lleshaj-Ndreu, çfarë deklaronte Klosi (Video)

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook