“Qeveria vjedh dy herë publikun”, analisti Bushati për ndërhyrjen e paligjshme në “Prestige Resort”: Rama shkallmon ato që ka lejuar vete sepse mediat s’i pëlqejnë

Andi Bushati 692x375 (1)

Analisti Andi Bushati, ka komentuar ndërhyrjen e paligjshme në resortin ‘Prestige Resort’, në plazhin e Golemit.

Në një reagim në Facebook, ai shprehet se gazetarët apo analistë që po synojnë të tregojnë se ndërhyrja e paligjshme nuk është për të frikësuar mediat, s’janë asgjë më shumë se dallëndyshe të tjera në shërbim të kryeministrit Rama.

Statusi:

Po shoh nje sere gazetaresh, analistesh, portalesh qe numerojne sa here e kane dredhur mediat e Irfanit, per te treguar se kjo nuk eshte nje beteje per frikesimin e mediave.

Ne shumicen e fakteve qe perzgjedhin ata kane te drejte, por manipulimi i tyre eshte se nuk permendin fare qeverine qe vjedh dy here publikun: nje here kur leshon leje abuzive, per nje media qe i shkon per shtat dhe heren tjeter, kur shkallmon ato qe ka lejuar vete, vetem sepse mediat nuk i pelqejne.

Ata qe bejne kete loje te njeanshme s’jane asgje me shume se dallendyshe te tjera ne sherbim te Rames,.

Arena e Lajmit

“Qeveria vjedh dy herë publikun”, analisti Bushati për ndërhyrjen e paligjshme në “Prestige Resort”: Rama shkallmon ato që ka lejuar vete sepse mediat s’i pëlqejnë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook