Vrasja e 34-vjeçarit në Fushë-Krujë/ Indrit Ndoj u qëllua me kaçavidë dhe vdiq nga gjakderdhja, çfarë zbuluan mjeko-ligjorët

Vrasja Ne Fushe Kruje Indrit Ndoj

34-vjeçari Indrit Ndoj u qëllua me një kaçavidë në këmbë dhe ndërroi jetë brenda një orë nga gjakderdhja. Është ky rezultati i autopsisë që zbulon se Ndoji u qëllua me mjet të mprehtë dhe jo me armë zjarri siç deklaroi dje policia.

Më pas u hodh në kanal në një rrugë dytësore në lagjen “Bakushe Visha” të Fushë-Krujës. Motivet e ekzekutimit të të riut mbeten ende mister, por pista ku po hetohet është ajo për motive banale apo një konflikt i çastit.

Familjarët e 34-vjeçarit kanë treguar se kishin komunikuar me Indritin një ditë përpara krimit, por nuk kishin vërejtur asnjë shqetësim tek ai. Ata thonë se Indriti udhëtonte me biçikletë, por mjeti nuk u gjet pranë trupit të pajete, ndaj dyshojnë se i riu është vrarë në një tjetër vend dhe më pas është hedhur në kanal. 34-vjeçari ka qenë i arrestuar në shtator të 2021 për trafik klandestinësh.

Së bashku me një tjetër person ai u ndalua pasi u kap teksa transportonte me automjet 19 emigrantë të paligjshëm të cilëve iu kishin premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së, kundrejt pagesës. Për këtë vepër penale ndaj tij u caktua masa e arrestit të shtëpisë, masë në të cilën ndodhej edhe gjatë kohës kur u ekzekutua.

Vrasja e 34-vjeçarit në Fushë-Krujë/ Indrit Ndoj u qëllua me kaçavidë dhe vdiq nga gjakderdhja, çfarë zbuluan mjeko-ligjorët

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook