Qarkullonte me automatik në mes të qendrës, vihet në pranga një person në Vlorë

Vlore

Policia ka vënë në pranga 3 persona në cilët qarkullonin me armë zjarri me vete.

Sipas bluve, operacioni policor i koduar “Disarmament” u finalizua nga Komisariati i Policisë Vlorë dhe u vu në pranga 1 shtetas që qarkullonte me armë zjarri automatik, në qendër të qytetit. Sekuestrohet arma e zjarrit automatik.

Operacioni policor i koduar “Krane” u finalizua nga Komisariati i Policisë Sarandë dhe u vu në pranga 2 shtetas që tentuan të trafikonin lëndë narkotike, në drejtim të Korfuzit. Sekuestrohen 2.7 kg kanabis.

Po nga Komisariati i Policisë Sarandë, bazuar dhe në inteligjencën informative se një shtetas kishte qëlluar me armë zjarri në ajër, gjatë kontrollit të territorit, në vendin e ngjarjes, u gjet dhe u sekuestrua arma e zjarrit automatik. Vijon puna për vënien në pranga të autorit.

Qarkullonte me automatik në mes të qendrës, vihet në pranga një person në Vlorë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook