Napoli tenton goditjen e bujshme, klubi italian pranë firmës me portierin më të shtrenjtë të historisë

Napoli është duke kërkuar për një portier të ri pas lamtumirës së David Ospinës që ka detyruar klubin italian të shikojë për alternativa të tjera ku në listën e drejtuesve është edhe portieri spanjoll i Çelsit, Kepa Arizabalaga.

64564777

Sipas raportimeve nga “Marca”, 27-vjeçari i cili u transferua te Çelsi në vitin 2018 për 80 milionë euro duke u bërë portieri më i shtrenjtë i historisë është duke kërkuar largimin nga londinezët pasi e ka humbur vendin e titullarit të cilin e mban Mendi.

Napoli është në bisedime me “Blutë” për një huazim 1-vjeçar të Kepës ku italianët dëshirojnë edhe të drejtën e blerjes, ofertë që është duke u shqyrtuar nga ana e Çelsit.

Arena e Lajmit


Loading…

Napoli tenton goditjen e bujshme, klubi italian pranë firmës me portierin më të shtrenjtë të historisë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook