Protesta e opozitës/ Demokratët e rretheve të organizuar, 1000 persona nisen nga Fieri me makina private, e shumë të tjerë nga Patosi e Mallakastra

Protesta E 12 Nentorit

PD dega Fier është organizuar për protestën qe zhvillohet ne Tirane. Sipas kryetarit Rrapi Gjika janë nisur rreth 1000 persona me makina private qe ne oret e para te mëngjesit ne mënyre qe te shmangin trafikun, vonesat si dhe problematikat e ndryshme qe mund te ndodhin gjate rruges.

Mësohet se protestuesit jane nisur heret ne mengjes, ndersa ka pasur prej tyre qe kane shkuar drejt kryeqytetit nje nate me pare.

Ndërkohe burime prane PD dega Patos bejne me dije se jane nisen qe ne oret e para te mengjesit rreth 50 persona me makina private. Edhe nga Mallakastra e Roskoveci jane nisur rreth 200 persona qe do te behen pjese e protestes.

Ndryshe nga heret e tjera, protestuesit kete here kane udhetuar me makinat e tyre private, duke shmangur levizjen me automjete te sherbimit publik, duke qene se kjo e marte perkon edhe me samitin BE- BP.

Protesta e opozitës/ Demokratët e rretheve të organizuar, 1000 persona nisen nga Fieri me makina private, e shumë të tjerë nga Patosi e Mallakastra

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook