FOTO+VIDEO/ Arritje e madhe për lojtarin e Kombëtares, fiton Kupën Interkontinentale me skuadrën e tij

Një arritje e madhe për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Adrian Bajrami, i cili ka fituar Kupën Interkontinentale me Benfikën U-19.

BE 2

Skuadra portugeze ka fituar me rezultatin minimal 0-1 ndaj skuadrës uruguajane të Penjarolit, falë golit të Semedos në minutën e 69′.

Finalja e madhe u mbajt në Montevideo të Uruguajit teksa ky ishte një sukses i madh për 20-vjeçarin shqiptar, Bajrami, i cili u aktivizua përgjatë gjithë 90 minutëshit.

BE 1

Adrian Bajrami debutoi për herë të parë me Kombëtaren e Shqipërisë më 13 qershor 2022 në miqësoren ndaj Estonisë, të cilët kuqezinjtë barazuan pa gola 0-0 në stadiumin “AIR Albania”.

– Arena e Lajmit


FOTO+VIDEO/ Arritje e madhe për lojtarin e Kombëtares, fiton Kupën Interkontinentale me skuadrën e tij

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook