“Për të nxitur luftën ndaj apatisë dhe cinizmit, caktohet një ministër shteti për protestat”/ Ironizon analisti: Qeveria ka shpallur një plan masash për…

Lutfi Dervishi

Analisti Lufti Dervishi, ka publikuar një shkrim në Facebook, teksa është ndaluar tek situata politike në vend, tensionet mes opozitës dhe mazhorancës si edhe protestat.

Ndërsa përdor edhe tone ironike, Dervishi shprehet se në një vend ku ‘institucionet punojnë si orë zvicerane, dhe qeveria u shërben njerëzve’, lumturia bëhet monotone dhe kënaqësia kthehet në vetëkënaqësi dhe kjo e fundit në mërzi.

Gjithashtu shprehet se qeveria duket se ka bërë një plan masash për të nxitur protestat.

“Qeveria gjithashtu po rishikon mundësinë që të bëj autokritikë sepse duke krijuar një situatë të përsosur ka harruar që edhe përsosmëria ka nevojë për tronditje në mënyrë që jeta të jetë më interesante dhe të mos ndalet zhvillimi. Përndryshe, eksodi i shqiptarëve drejt vendeve ku jeta nuk është e përsosur, por gjithsesi interesante, do të vijojë”, shkruan ai.

STATUSI:

“Për të nxitur luftën ndaj apatisë dhe cinizmit, caktohet një ministër shteti për protestat”/ Ironizon analisti: Qeveria ka shpallur një plan masash për…

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook