Triumf me përmbysje, Atalanta thyen Salernitanën

Atalanta triumfoi 1-2 me përmbysje ndaj Salernitanës, në sfidën e Serie A. Vendasit nga Salerno befasuan bergamaskët, pasi realizuan të parët. Tchaouna  ndëshkoi portierin Marco Carnesecchi në minutën e 18-të, pas një asisti të Vignato.

Në pjesën e dytë, ekipi i Gasperinit përmbysi llogaritë. Scamacca vendosi ekuilibrat, ndërsa holandezi Koopmeiners dërgoi shifrat në 1-2. Lojtari i Kombëtares, Berat Gjimshiti e nisi nga stoli këtë takimin, me teknikun që preferoi ta  aktivizonte vetëm në fund.  Me këtë rezultat, Atalanta shkon në kuotën e 60 pikëve, në vendin e pestë.

(J.S/)

Arena e Lajmit

Triumf me përmbysje, Atalanta thyen Salernitanën

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook