Meteori blu ndriçoi qiellin në Spanjë dhe Portugali, shihni pamjet mahnitëse

PORTUGALI

Një meteor besohet se është parë nga banorët në të gjithë Portugalinë dhe në Spanjë mbrëmjen e së shtunës (18.5.2024), një fenomen i kapur në dhjetëra video dhe foto të postuara në rrjetet sociale.

Në mediat sociale janë publikuar video dhe foto të një objekti gjigant me shkëlqim blu që ndriçon qiellin, i cili besohet se është një meteor i vërejtur në Portugali dhe Spanjë

Papritur, mijëra njerëz panë një rruzull të ndezur që kalonte qiellin dhe e ndezi atë.

Për momentin, nuk është konfirmuar nëse ka goditur sipërfaqen e Tokës, megjithatë disa raporte thonë se mund të ketë rënë pranë qytetit të Castro Daire, shkroi Rugg. Raporte të tjera thonë se ishte më afër Pinheiro në Portugali.

Arena e Lajmit

Meteori blu ndriçoi qiellin në Spanjë dhe Portugali, shihni pamjet mahnitëse

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook