LIVE/ Nis ndeshja miqësore, Shqipëria bën eksperimente ndaj Lihtenshtejn

Shqipëri 0-0 Lihtenshtejn

Shqipëria do të përballet me Lihtenshteinin në Hungari, në miqësoren që do luhet në orën 20.00. Pak më parë janë  publikuar edhe formacionet, me të dy trajnerët që kanë vendosur për titullarët.

Ashtu siç pritej, trajneri i kuqezinjve, Sylvinho ka bërë disa ndryshime në formacion. Numri një i pankinës kuqezi dëshiron të provojë formën e disa futbollistëve, në prag të Europianit që nis vetëm pas disa ditësh. Kujtojmë që ky nuk është i vetmi test miqësor para premierës së Euro 2024, pasi pas disa ditësh do të përballemi me Azerbajxhanin.

FORMACIONET ZYRTARE

SHQIPËRIA: E. Berisha, Balliu, Ismajli, Ajeti, Mitaj, Gjasula, Asllani, Bajrami, Asani, Hoxha, Broja.
Trajner: Silvinjo

LIHTENSHTEJNI: Ospelt, Kindl, Gopel, N. Bek, Volfinger, Maier, Sele, Byhel, Lyhinger, Saglam, J. Bek.
Trajner: Konrad Fynfshtyk

Minutë pas minute:

1- Nis ndeshja

(J.S/)

Arena e Lajmit

LIVE/ Nis ndeshja miqësore, Shqipëria bën eksperimente ndaj Lihtenshtejn

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook