‘Në Shqipëri korrupsioni është i frikshëm’, sekretari për sigurinë në PL: 1/3 e vendit është e mbjellë me marijuanë

Deklarata e Sekretarit per Sigurine ne Partine e Lirise, Faik Basha: Prej 2015 Mediat nderkombetare ngriten shqetesimin se ne ballkanin perendimor ne vendin e quartur Shqiperi po ndertohet nje Narko Shtet, Sot Mafia e ngritur ne Shqiperi po kercenon te gjithe europen dhe eshte bere teper e rrezikshme deri ne Ameriken Latine. Njeriu qe udheheq luften e Italise Kunder Krimit te Organizuar, Prokurori i antimafias Nicola Gratter kur fliste për mafian Shqipetare ne vitin 2021 ai tha: Ne shqiperi korrupsioni eshte I frikshem ku 1/3 e shqiperise eshte e mbjell me marjuane Nëse askush nuk e lufton mafian shqiptare ne shqiperia kjo do te behet e gjipushtetshme dhe nje rrezik per te gjithe Europen. Raporti i DASH- Forca e këtij regjimi korruptiv u rrit nga korrupsioni galopant i shtrirë në të gjitha nivelet e qeverisjes . Sot e gjithe bota eshte e shqetesuar per rrezikun qe vjen nga Narko-Shteti I Drejtuar nga Edi Rama.

Medjat me prestigjoze ne bote po shkruajn per Narko Shtetitn Shqiptare

-Wolld tek buk-CIA

-The idependent

-Faineshell Taim

-Revista Vais ne SHBA

-Thestik peiper

-BILD, tabloidi gjerman që është gazeta me tirazhin më të madh në Evropë, Ekspozoi lidhjet midis kryeministrit socialist të Shqipërisë Edi Rama dhe sindikatave transnacionale të krimit të organizuar.. BILD më pas shkoi më tej me një segment të titulluar “Shqipëria, narkoshteti në pragun tonë”, i cili, bazuar në informacionet e zyrtarëve perëndimorë, e përshkruan Shqipërinë si “sistemi nervor i mafies së kokainës në Evropë”. Mafiozët shqiptarë lulëzojnë në Gjermani, Itali,Hollande, Belgjike, France ederi ne Amerike për shkak të lidhjeve politike, Problemi, vëren BILD, është se “narko-mafia ka lidhje në politikën shqiptare deri në nivelet më të larta” E thënë më pak fjalë: “Hetuesit gjermanë dhe ndërkombëtarë kanë në shënjestër edhe familjen e kryeministrit Edi Rama. Vëllai i tij, Olsi Rama, është nën hetim në lidhje me një rrjet të madh të trafikut të kokainës që vepronte në qytetin gjerman të Hanoverit”. -Xhan Shingler- Ëashington egzaminer faqe e se ciles u bllokua ne shqiperi pasi publikoi fakte te kapjes se shtetit nga mafia ku Rama e ka kthyer Shqipërinë në mbretërinë evropiane të drogës, një narko-shtet i plotë shkruan Shigler. Dhe e fundit Sigfrido Ranuci ne RAI-3 me dy episode tronditesi ku tregohet qarte se koka e Krimit te organizuar  ne Shqiperi eshte Edi Rama i cili e ka kthyer Kryeministrine ne Seline Qendrore te Mafias ku prej aty drejton dhe kontrollon gjithcka. Gjithashtu po dje u kercenua  nga kartelet Meksikane te droges gazetari Sigfrido Ranuci. Përfaqësues të karteleve shqiptare të lidhura me ato meksikane kanë telefonuar avokatin Alesandro Tinelli. Kërcënuesit i kanë përcjellë avokatit Tinelli, kërcënimet për gazetarin, Zigfrido Ranuçi Shqipëria narko-shtet. Kryeministri I Vendit eshte drejtues kryesor I organizatave kriminale ne vend. Deputet dhe ministra te perfshire ne ngjarje kriminale dhe struktura drejtuese te krimit te organizuar. Gjygjtar e prokuror te lidhur ngusht me krimin dhe ne sherbim te saje.  Ushtria e mbjell ne reparte me hashash Nre 2014 paisjet e radareve fiken per tju ardhur ne dihme grupeve te trafikimit te lendeve narkotike per ti transportuar drejt Italise Te gjitha keto te faktuara, tregojne qarte se Edi Ranma e ktheu shqiperine ne nje Narko-Shtet. Ish-numri dy i qeverisë, Arben Ahmetaj, dikur i etiketuar si TIGRI i qeverisë e tashmë një i shumëkërkuar ndërkombëtarisht, për aferën e incenetorëve, ngre akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama. Ai flet për takime të Ramës me bossë të mafias në zyrën e tij brenda godinës së qeverisë. “I takon bosët e mafias në zyrën e tij në selinë e kryeministrisë, e kam parë”, thotë Ahmetaj. Që në Shqipëri qeveria është e kapur nga krimi, kjo dihet dhe faktet janë publikuar nga mediat në Shqipëri dhe ato nderkombetare rast pas rasti. Që në Shqipëri pastrohen para në kulla e grataciela, edhe ky është një fakt që dihet botërisht. Që zgjedhjet blihen edhe ky është një fakt i pakundërshtueshëm. SPAK duhet urgjentisht të luftojë këtë organizatë mafioze që drejtohet nga Kryeministria dhe i ka degët deri në Amerikën Latine. SPAK duhet urgjentisht të hetojë dhe zbardhë nëse kryeministri pret në zyrë bossë të mafias, cfarë iu ka kërkuar dhe cfarë ka marrë në këmbim.

Arena e Lajmit

‘Në Shqipëri korrupsioni është i frikshëm’, sekretari për sigurinë në PL: 1/3 e vendit është e mbjellë me marijuanë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook