“Ka dhe makina me qira 400 euro në ditë”, eksperti i tregut të automjeteve: Shqiptarët preferojnë më tepër makina italiane, janë bazike

Eksperti i tregut të automjeteve Redi Ahmetaj, i ftuar në emisionin Sintezë në News 24 të moderatorit Brenton Kotorri tha se në Shqipëri ka dhe makina luksoze që kushtojnë 400 euro në ditë, nëse merren me qira.

Redi Ahmetaj theksoi se shqiptarët preferojnë më së shumti makinat italiane, pasi ata janë më bazike dhe më ekonomike shpesh herë.

Redi Ahmetaj: Shqiptarët përdorin më shumë makina italiane, sepse janë më tepër mjete bazike. Janë rritur shumë bizneset që japin mjete me qira. Mosha mesatare që blejnë janë 50,55, 60 vjeç, ka dhe të rinj, sidomos kur vijnë nga emigrimi.

Japim me qira dhe Mc Class që shkon dhe 400 euro në ditë dhe e njëjta makinë, nëse bën kontratë afatgjatë, mund të jepet dhe me 300 euro në ditë. Shqiptarët preferojnë shumë makinat gjermane. Por, shqiptarët preferojnë edhe Hundai, kjo është edhe arsyeja pse edhe Koreja e çau tregun e Shqipërisë.

(Arena e Lajmit)

Arena e Lajmit

“Ka dhe makina me qira 400 euro në ditë”, eksperti i tregut të automjeteve: Shqiptarët preferojnë më tepër makina italiane, janë bazike

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook