I cilësuar si kreu i bandës së Shijakut, GJKKO lë në burg Astrit Avdylajn

Gjykata e Posaçme ka lënë në burg Astrit Avdylajn, i njohur si koka e ‘grupit’ të bandës së Shijakut.

Gjatë seancës Avdylaj nuk ka dhënë asnjë deklarim. Lajmi bëhet i ditur për nga gazetarja Klodiana Lala.

Në maj 2024, ndaj dy vëllezërve të botës së krimit në Shijak, Astrit dhe Altin Avdylaj, janë lëshuar urdhër arreste nga Prokuroria e Posaçme, mes 50 të tjerëve. Sipas burimeve, hetimet nisën pas transkriptimeve të bisedave përmes kodeve “Sky” që këta persona përdornin me njëri-tjetrin.

Astrit Avdylaj, me nofkën Niçja, njihet si kreu i bandës së Shijakut dhe ndaj tij ka pasur akuza droge, vrasje, prostitucion, por edhe për lidhje të forta politike, së bashku me vëllanë e tij Altin Avdylaj.

()

Arena e Lajmit

I cilësuar si kreu i bandës së Shijakut, GJKKO lë në burg Astrit Avdylajn

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook